Hotel Poznań *** Włoski

Artykuł

Pogoda Poznan

Poznań, temp. °C

Rezerwacja - +48 61 833 52 62
Od:
Do:
Hotele Poznań Centrum Hotele w Poznaniu Noclegi Poznań

Akademia Rolnicza Poznań

Uniwersytet Przyrodniczy kształci studentów w dziedzinach związanych z rolnictwem i leśnictwem. Uczelnia zaliczana jest do najbardziej znaczących szkół wyższych kształcących w tym zakresie w zachodniej części Polski. Jednak zasięg działalności uczelni odnosi się  do terytorium całego kraju i oferta dydaktyczna uczelni rozpowszechniona jest w całej Polsce, skąd przyjeżdżają przyszli studenci.

Pierwsze wzmianki o szkole rolniczej w Poznaniu sięgają już roku 1870, kiedy powstała w podpoznańskim Żabikowie – Wyższa Szkoła Rolnicza. Następnie w 1919 r. rozwinął się Uniwersytet Poznański, na którym funkcjonował Wydział Rolniczo – Leśny. Lata wojny przyniosły zaprzestanie działalności Uniwersytetu. Po jej zakończeniu Uniwersytet Poznański się odrodził a  1951r. Wydział Rolniczo – Leśny odłączył się od Uniwersytetu i powstała Wyższa Szkoła Rolnicza. Równocześnie z rozwojem w Poznaniu szkół wyższych rozwijały się też inne usługi w tym hotelarstwo, powstawały hotele, rozwijał się hotel Poznań. Kolejne  lata przynosiły rozwój uczelni i powstawały następne, nowe wydziały. W 1972 Wyższa Szkoła Rolnicza przyjęła nazwę Akademia Rolnicza, a następnie uzyskała patrona, którym został August Cieszkowski – założyciel pierwszej Wyższej Szkoły Rolniczej.

W ramach Uniwersytetu Przyrodniczego działa 8 wydziałów, na których funkcjonuje 19 kierunków i ponad 30 specjalności. Obecnie liczba studentów w każdym roku akademickim sięga ponad 12 tysięcy. Kadra wykładowców jest podobnie okazała i jest to liczba blisko 850 profesorów i doktorów także z habilitacją.

Dawna Akademia Rolnicza działa bardzo prężnie i z roku na rok stara się być coraz bardziej atrakcyjną dla uczniów szkół średnich podejmujących decyzję o dalszym kształceniu się i wyborze studiów a także absolwentów szkół licencjackich i magisterskich podejmujących decyzję o pójściu na kolejne studia.

Uniwersytet Przyrodniczy jest miejscem licznych konferencji, sesji naukowych także o charakterze międzynarodowym. Organizowane są tutaj także zjazdy naukowe, sympozja, seminaria, najczęściej trwające parę dni. Prowadzone są one przez ważne osobowości w środowisku związanym z rolnictwem i leśnictwem. Wykładowcy i studenci przyjeżdżający do Poznania na organizowane wykłady są zmuszone do przenocowania w mieście. Hotel Włoski będzie najlepszym miejscem do tego. Jest to hotel Poznań mieszczący się w centrum miasta więc dojazd z hotelu na miejsce odbywania się wykładu nie sprawi problemów, mimo że obiekty Uniwersytetu Przyrodniczego są położone z dala od ścisłego centrum miasta. Dodatkowo Hotel Włoski posiada luksusowo wyposażone pokoje, które na pewno będą odpowiadać przyjezdnym.

Poznań oprócz znaczącego ośrodka akademickiego może się także poszczycić bardzo rozwiniętą sferą rozrywek. Najbardziej znanym miejscem, gdzie znajduje się duża liczba klubów muzycznych i pubów jest Stary Rynek. Stary Rynek usytuowany jest w sercu miasta, tak samo jak Hotel Włoski więc przyjeżdżając do Poznania na konferencję i nocując w Hotelu Włoskim wszystko będzie w „zasięgu ręki”.

Akademia Rolnicza prowadzi studia zarówno w trybie stacjonarnym jak i niestacjonarnym. Uczelnia kształci uczniów na studiach I stopnia, II stopnia oraz III stopnia. Dodatkowo w działalności Uniwersytetu można wymienić liczne studia podyplomowe, studia prowadzone w języku angielskim oraz kursy doszkalające. Prawie cały kampus uczelni zlokalizowany jest na poznańskim Sołaczu. Włoski Hotel Poznań jest tak dogodni położony, że dojazd na uczelnie jest bardzo przystępny i zajmie niewiele czasu.

Jak już zostało wspomniane na Uniwersytecie Przyrodniczym działa osiem wydziałów: Wydział Rolnictwa i Bioinżynierii, Wydział Leśny, Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt, Wydział Technologii Drewna, Wydział Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu, Wydział Nauk o Żywności i Żywieniu, Wydział Melioracji i Inżynierii Środowiska, Wydział Ekonomiczno – Społeczny. W ramach każdego wydziału funkcjonują liczne Katedry – kierunki a w ramach tych – specjalności. Wśród kierunków można wyróżnić: Architekturę Krajobrazu, Biologię, Biotechnologię, Dietetykę, Ekonomię, Finanse i Rachunkowość, Gospodarkę Przestrzenną, Inżynierię Środowiska, Leśnictwo, Ochronę Środowiska, Ogrodnictwo, Politykę Społeczną, Rolnictwo, Technikę Rolniczą i Leśną, Technologię Drewna, Technologię Żywności i Żywienie Człowieka, Towaroznawstwo, Turystykę i Rekreację oraz Zootechnikę.

Studenci, którzy postanawiają studiować w Poznaniu, zmuszeni są do poszukiwania zakwaterowania w mieście. Studenci niestacjonarni i nie tylko, mogą skorzystać z oferty jaką przedstawia Hotel Włoski. Hotel przygotował specjalne promocje na weekendy, z których mogą skorzystać studenci zaoczni.

Dla studentów pragnących poszerzyć i pogłębić swą dotychczasową wiedzę a także ją wyspecjalizować w konkretnym obszarze, Uniwersytet Przyrodniczy prowadzi studia podyplomowe w 22 specjalizacjach. Studia realizowane są w trybie niestacjonarnym, podczas dwudniowych zjazdów. Dla studentów studiów podyplomowych hotel Poznań będzie także dobrym rozwiązaniem na zatrzymanie się w mieście podczas zjazdów.

Utworzono: poniedziałek, 28, luty 2011


wszystkie artykuly

Szanowny Gościu zarezerwuj pokój teraz i ciesz się pobytem w tym wyjątkowym miejscu!

Rezerwacja pokoi w poznańskim hotelu

Wygodna rezerwacja telefoniczna - +48 61 833 52 62