Hotel Poznań *** Włoski

Artykuł

Pogoda Poznan

Poznań, temp. °C

Rezerwacja - +48 61 833 52 62
Od:
Do:
Hotele Poznań Centrum Hotele w Poznaniu Noclegi Poznań

Poznań Centrum

Poznań, miasto położone w środkowo-zachodniej części Polski nad rzekami Warta i Cybina. Stolica Wielkopolski i jedno z największych i najstarszych miast w Polsce. Od zawsze Poznań był bardzo ważnym miastem w dziejach państwa i nadal miasto utrzymuje swoją pozycję stanowiąc ważny punkt na mapie znaczących się ośrodków dla rozwoju kraju. Kwitnie tutaj gospodarka oraz szkolnictwo wyższe. Poznań także znany jest jako ośrodek kulturowy.
 
Miasto słynie przede wszystkim z Międzynarodowych Targów Poznańskich a także zabytków, których tu nie brakuje. Atrakcją oraz symbolem kojarzącym się z Poznaniem są także Koziołki z ratuszowej wieży.
 
Poznań jest największym w Polsce organizatorem targów. Targi poznańskie skupiają w jednym miejscu wielu wystawców i gości z najróżniejszych państw dlatego targi poznańskie posiadają międzynarodową rangę. Tragi Poznań obejmują także liczne konferencje i kongresy, które odbywają się podczas poszczególnych imprez, stanowiąc uzupełnienie wystaw.
Początki targów poznańskich sięgają roku 1921 kiedy to miał miejsce I Targ Poznański. Od tych czasów Targi działają prawie nieprzerwanie. Jedynie działania wojenne podczas II Wojny Światowej zaprzestały działalności Targów.  Mimo zniszczeń, które spowodowała wojna Targi zaczęły funkcjonować taka szybko jak to było tylko możliwe. Obecnie Międzynarodowe Tragi Poznańskie w swym kalendarzu posiadają do  80 imprez wystawienniczych każdego roku. Odbywają się tu największe targi w Polsce. Zaliczyć do nich można targi budowlane BUDMA, targi z cyklu POLAGRA czyli targi technologii spożywczych POLAGRA-TECH oraz wyrobów spożywczych POLAGRA-FOOD jak również targi ekologiczne POLEKO oraz targi hodowli zwierząt FARMA. Po katastrofie  Międzynarodowych Tragów Katowickich Wystawa Gołębi Rasowych od tego roku  przeniosła się także do Poznania centrum.
 
Symbolem Międzynarodowych Targów Poznańskich jest pawilon 11 zwany Pawilonem Iglicą. Iglica ta jest jednym z symboli Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz samego centrum Poznania. Ażurowa iglica po zmroku wspaniale zostaje oświetlona a w okresie Świąt Bożego Narodzenia ucharakteryzowana zostaje jako choinka, świecąc w najróżniejszych barwach.  
Wraz z rozwojem w Poznaniu Międzynarodowych Targów Poznańskich rozwijało się w Poznaniu hotelarstwo i z biegiem czasu w Poznaniu doskonale rozwinęła się turystyka biznesowa, z której Poznań słynie.
 
Targi sprowadzają do Poznania w ciągu każdego roku ponad 800 tysięcy gości, którzy poszukują noclegów.  W trakcie organizowanych imprez targowych każdy hotel Poznań jest zapełniony. Hotele w Poznaniu rozlokowane są różnych częściach miasta, stąd też płynące różnice w cenach doby hotelowej, hotel Poznań, który znajdujące się w centrum i jak najbliżej centrum jest najbardziej atrakcyjny dla gości. Największe imprezy targowe zmuszają gości do rezerwacji miejsc z dużym wyprzedzeniem a hotele Poznań centrum cieszą się największym obłożeniem miejsc noclegowych. Poznań noclegi to rozbudowana oferta hotelowa, zapewniająca noclegi o zróżnicowanym poziomie obsługi i jakości. Hotele w Poznaniu świadczą usługi o wysokim standardzie, o czym może świadczyć ich bogata oferta. Hotele Poznań centrum zapewniają dogodną lokalizację i niedaleką odległość do najważniejszych punktów w mieście, przez co w parę a czasem paręnaście minut jesteśmy w zasięgu wartych uwagi miejsc. Hotele Poznań centrum mogą nie tylko poszczycić się swoim położeniem ale również najlepiej wyposażonymi i najbardziej luksusowymi miejscami hotelowymi. Takim też hotelem jest Hotel Włoski, znany i ceniony hotel w Poznaniu, który bez problemów znajdziemy na Poznań mapa. Elegancja, luksus i wygoda w jednym miejscu. Każdy hotel w Poznaniu słynie ze swoistej gościnności a dodatkowo Hotel Włoski jak sama nazwa mów związany jest z Włochami, krajem znanym z gościnności i przyjmowania gości w jak najbardziej życzliwy sposób.
 
Hotel Włoski to wyjątkowy hotel poznański znajdujący się w samym centrum Poznania, którego niezaprzeczalnym atutem jest lokalizacja, stąd można także rzec o nim Hotel Poznań Centrum. Patrząc na plan miasta, Poznań mapa, szukając Hotel Włoski zauważymy jego świetne umiejscowienie w centrum Poznania. Hotel Poznań Centrum zapewnia w niedalekim położeniu główne atrakcje centrum Poznania takie jak Stare Miasto w obrębie którego znajdują się Kościół Farny, Katedra, Muzeum Narodowe, Teatr Wielki. Obecnie ważnym miejscem w Poznaniu centrum jest Stary Browar posiadający bardzo szeroki zakres działania, jest to zarówno centrum handlu jak i sztuki oraz rozrywki. Hotel Poznań Centrum gwarantuje dogodny dojazd poprzez niedalekie położenie ważnych punktów ze względów logistycznych, dojazdu do Poznania Centrum –  Lotnisko Poznań oraz Dworzec PKP jak i Dworzec PKS.  Dodatkowo oprócz zabytków miasta Poznania Hotel Poznań Centrum umożliwia swobodny dostęp do bardzo rozwiniętego zaplecza gastronomicznego spełniającego oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. W centrum Poznania rozlokowane są restauracje serwujące kuchnie z najróżniejszych zakątków świata. Jednym słowem Hotel Włoski to Hotel Poznań Centrum skąd wszędzie mamy blisko, a to jest główna dewiza tego hotelu. Abstrahując od bardzo dogodnej lokalizacji Włoski Hotel Poznań gwarantuje luksus i wysoki standard wyposażenia oraz obsługi. Personel hotelu służy swym gościom pełnym profesjonalizmem w każdej kwestii, posiadanymi umiejętnościami i kompetencjami by każdy gość czuł się jak u siebie w domu. Włoski Hotel Poznań oferuje gościom w pełni komfortowe pokoje z szeroką gamą usług dodatkowych na życzenie gości. Włoski Hotel Poznań dostarcza szereg promocji a w szczególności specjalne oferty na weekendy.  Hotel Włoski jako hotel w Poznaniu, w istotnym ośrodku akademickim kieruje swą ofertę dla studentów, którzy studiują niestacjonarnie na uczelniach i na weekendy przyjeżdżają do Poznania centrum poszukując dogodnych i tanich noclegów w Poznaniu. Studenci wyszukując na Poznań mapa noclegów, chcą by zakwaterowanie było jak najbliżej uczelni aby dojazd do szkoły nie był uciążliwy.  
 
Poznań to istotny ośrodek akademicki, gdzie na 25 uczelniach, w roku akademickim studiuje blisko 150 tysięcy studentów. Mnogość szkół i kierunków na uczelniach kusi młode osoby. Bardzo rozwinięta sfera rozrywek w porównaniu z innymi mniejszymi miastami akademickimi także zachęca do studiowania tutaj. Do największych i najbardziej cenionych uczelni w Poznaniu należy Uniwersytet im. Adama Mickiewicza oraz Uniwersytet Ekonomiczny.
 
Początki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza sięgają roku 1919, choć na przestrzeni lata nazwa szkoły była zmieniana to od roku 1955 Uniwersytet otrzymał patrona i od tego roku działa pod obecną nazwą. Uniwersytet jest szkołą wyższą państwową, kształcącą studentów na studiach I-ego stopnia, II-ego stopnia oraz III-ego  w kierunkach zarówno ścisłych jak i humanistycznych oraz społecznych i przyrodniczych. Na poznańskim Morasku (dzielnica w północnej części miasta), powstał kampus uniwersytecki, gdzie w jednym miejscu znajdują się wydziały  kierunków, prowadzonych w ramach Uniwersytetu. Kampus uniwersytecki posiada bardzo nowoczesną zabudowę a każdy wydział powstał z myślą o wygodzie studentów. Dojazd do kampusu nie stwarza problemów nawet z najdalej położonych zakątków miasta, gdyż komunikacja miejska w Poznaniu centrum posiada bardzo rozwiniętą sieć zarówno autobusową jak i tramwajową. Liczba studentów w roku 2009 osiągnęła blisko 50 tysięcy.
 
Drugim co do największej liczby studentów uniwersytetem w Poznaniu jest Uniwersytet Ekonomiczny gdzie w roku akademickim 2006/2007 studiowało ponad 12 tysięcy studentów. Uniwersytet Ekonomiczny jest także państwową szkoła wyższą, a data założenia sięga roku 1926. Działalność uczelni skierowana jest przede wszystkim na kierunki ekonomiczne choć znajdziemy tam także Wydział Towaroznawstwa oraz Wydziała Informatyki. Uniwersytet Ekonomiczny w rankingach szkół wyższych zajmuje znaczące pozycje, którymi może się poszczycić.  
 
Do niepublicznych uczelni w Poznaniu z największą renomą można zaliczyć Wyższą Szkołę Bankową założona w 1994 roku.  Uczelnia poza studiami I-ego i II-ego stopnia prowadzi także kursy językowe, szkolenia specjalistyczne oraz Uniwersytet Każdego Wieku.  
 
Nie tylko Międzynarodowe Targi Poznańskie i wyższe szkoły przyciągają do Poznania gości, magnesem są atrakcje miasta oraz zabytki Poznania centrum , obejmujące różne style architektoniczne.
Najbardziej znanym i kojarzonym zabytkiem centrum Poznania  jest Stare Miasto wraz z centralnie usytuowanym Starym Rynkiem.
Stare miasto znajduje się w obrębie dawnych murów miejskich powstałych jeszcze w średniowieczu. Pozostałości murów miejskich możemy jeszcze zobaczyć w obecnych czasach. Najlepiej zachowane i przystosowane do zwiedzenia są mury miejskie u zbiegu ulic Masztalarskiej i Stawnej przy jednostce Straży Pożarnej. Niewielkie fragmenty murów zachowane zostały także w obrębie góry Przemysła. Stare miasto posiada szachownicową zabudowę ulic.
W ramach zabytków znajdujących się na Starym Mieście można wyróżnić Stary Rynek z pięknymi kamieniczkami, Ratusz, Bazylikę Farną oraz Wagę miejską.
 
Stary Rynek to najważniejszy plac miejski, o kształcie kwadratu, który do dziś utrzymuje swoje znaczenie jako miejsce jarmarków, festiwali i zgromadzeń ludzi. Zabudowa Starego Rynku jest bardzo dokładnie zaprojektowana, z każdego z czterech boków wychodzą po trzy ulice z czego dwie skrajne z narożników. Stary Rynek w Poznaniu zaliczany jest do najpiękniejszych rynków w Polsce. Wokół samego placu rynku umiejscowione są odnowione, kolorowe kamienice, zadziwiające swym pięknem. W jednej z kamienic znajduje się Muzeum Instrumentów, warte odwiedzenia. Na Starym Rynku umiejscowiony jest także Pałac Działyńskich oraz Pałac Mielżyńskich. Pałac Działyńskich do dnia dzisiejszego można jeszcze zwiedzić w odróżnieniu od Pałacu Mielżyńskich, który już nie funkcjonuje dla zwiedzających. W narożnikach rynku znajdują się fontanny: Marsa, Neptuna, Apolla oraz Prozerpiny.  Tuż za zachodnią ścianą ratusza zlokalizowana jest Studzienka Bamberki stanowiąca atrakcję i przypominająca o dawnych czasach kiedy to Bambry (Polacy pochodzenia niemieckiego) zasiedlali opuszczone wsie. Figurka prezentuje Bamberkę w charakterystycznym stroju bamberskim z nosidłami i konwiami do wina.
 
W centralnej części Starego Rynku usytuowany jest Ratusz poznański. Ratusz to dawna siedziba rady miejskiej. Pierwsze wzmianki na temat ratusza pochodzą z 1310 roku. W latach 1550 – 1567 ratusz został przebudowany przez włoskiego artystę Jana Babtystę di Quadro, którego nazwisko nosi ulica znajdująca się przy ratuszu. Już podczas remontu prowadzonego przez J. B. di Quadro ratusz zyskał koziołki, z których słynie Poznań. W kolejnych latach ratusz niszczyły różne nieszczęścia takie jak pożar czy huragan. Jednak największe zniszczenia przyniosła wojna. Renowację po wojnie przeprowadzono w latach 1945-1954, przywrócono wówczas renesansowy charakter budowli i elewacji. Obecnie bryłę ratusza wieńczy wieża wraz z klasycznym hełmem i umiejscowionym na samym szczycie orłem o wysokości 1,8 metra i rozpiętości skrzydeł 2 metry. Ozdobom gmachu jest elewacja frontowa z trójkondygnacyjna loggią, nad którą wznoszą się trzy wieżyczki. Między łukami arkad parteru znajdują się parami kobiece alegorie cnót: cierpliwość z owcą oraz roztropność z lustrem;  miłość z dwojgiem dzieci oraz sprawiedliwość z wagą i mieczem; wiara z kielichem i mieczem oraz nadzieja z kadzielnicą i słońcem; męstwo ze złamaną kolumną oraz umiarkowanie przelewająca wodę z dzbana do misy. Dopełnieniem ostatnią parę stanowią dwie kobiety starożytności: Lukrecja oraz Kleopatra. Między parterem a pierwszym piętrem zaznaczony jest łaciński tekst będący przestroga dla sędziów. Pomiędzy pierwszym piętrem a drugim piętrem przedstawiono głowy mędrców i bohaterów antycznych między innymi Homera, Horacego czy Wirgiliusza. Natomiast na attyce ukazany został poczet królów z Dynastii Jagiellonów od Władysława II Jagiełły i Jadwigi po Zygmunta II Augusta. Nieopodal znajduje się wieżyczka z zegarem połączonym z mechanizmami koziołków. Koziołki zgodnie z dawnymi legendami uciekły kucharzowi, który miał je przygotować na ucztę i wbiegły na wieże ratuszową gdzie zaczęły się trykać. Rozbawiony wojewoda darował im życie i od tego czasu zostały uczczone na wieży, gdzie codziennie o godzinie 12.00 pojawiają się i trykają 12 razy. Z okazji różnych okazji koziołki zostają specjalnie przebrane i w okresie Bożego Narodzenia mają świąteczne czerwone stroje a na przykład z okazji przyznania Polsce Piłkarskich Mistrzostw Świata Euro 2012 koziołki miały stroje związane z piłką nożną. Obecnie w ratuszu zlokalizowane jest Muzeum Historii Miasta Poznania.    
 
Waga miejska stanowi kolejny zabytek na Starym Rynku, umiejscowiona jest przy Ratuszu. Pierwotnie w wadze można było za niewielką opłata dokonać pomiaru wagi towaru. Obecnie w Wadze znajduje się Urząd Stanu Cywilnego gdzie udzielane są śluby. Wśród pięknego otoczenia Starego Rynku młode pary biorą ślub.
 
W pobliżu placu Starego Rynku przy ulicy Gołębiej znajduje się Kolegiata Matki Boskiej Nieustającej Pomocy i św. Marii Magdaleny zwana Farą Poznańską. Barokowy kościół farny zachwyca swym pięknem, bogactwem wystroju, fantazją i nastrojem, wybudowany został przez jezuitów. Kościół farny zbudowany jest na planie krzyża łacińskiego. Wysoka fasada podzielona została gzymsami na trzy kondygnacje. Nad głównym portalem wznosi się we wnęce figura św. Ignacego Loyoli unoszącego się na orle i depczącego węża. W oddzielnych wnękach umieszczone są postaci świętych Stanisława Kostki i Wojciecha zaś po drugiej stronie Stanisława biskupa i Alojzego Gonzagi. W górnej kondygnacji fasady znajdują się figury świętych Franciszka Borgiasza i Franciszka Ksawerego. Szczyt kościoła farnego zwieńczony jest krzyżem wraz z napisem IHS. Po bokach umieszczono dwie wieżyczki z barokowymi hełmami. Co ciekawe południowa ściana kościoła została wzniesiona na murach obronnych miasta. Do kościoła farnego przylega Kolegium – ogromny czterokondygnacyjny budynek zlokalizowany wokół dziedzińca. Wnętrze kościoła farnego jest bardzo zdumiewające, w stylu barokowym, pełne przepychu. Wielkość kościoła robi wrażenie, długość świątyni wynosi 55 metrów, szerokość 34 metry, wysokość głównej nawy to 27 metrów a całkowita powierzchnia kościoła to 1970 metrów kwadratowych. Po bokach nawy głównej postawiono 16 potężnych kolumn wykonanych z materiału przypominającego marmur. Zwieńczeniem kolumn są rzeźby 12 apostołów i Ojców Kościoła. Na sklepieniu nawy głównej umiejscowiono trzy sceny z życia świętego Stanisława biskupa, niedaleko znajdują się sceny z życia Stanisława Kostki oraz Ignacego Loyoli. Ołtarz główny w centrum zawiera obraz „Wskrzeszenie Piotrowina przez świętego Stanisława Biskupa”. W kościele farnym wokół nawy głównej znajduje się jedenaście kaplic.
 
Kolejnym zabytkiem wartym uwagi jest Katedra pod wezwaniem świętego Piotra i Pawła, obecnie Bazylika Archikatedralna Świętych Apostołów Piotra i Pawła, zlokalizowana pomiędzy brzegami Warty i Cybiny na Ostrowie Tumskim. Katedra w Poznaniu jest najstarszą katedra w Polsce i jednym z najstarszych kościołów w kraju. Najwcześniejsze początki świątyni sięgają 968 roku lecz od tego czasu katedra wielokrotnie była niszczona i odbudowywana. W świątyni pochowani zostali władcy z dynastii Piastów, między innymi książę Mieszko I, król Bolesław Chrobry, Kazimierz Odnowiciel. Spoczywają tutaj również biskupi i arcybiskupi poznańscy. Dzisiejszy wygląd katedry przyniosła przebudowa w latach 1948 – 1956, przywrócono jej wówczas gotycki wygląd korpusu. Katedra zbudowana jest na planie krzyża otoczona tak jak kościół farny wieńcem kaplic. Długość katedry to 72 metry a szerokość 36 metrów. Podziemia katedry kryją pięknie zachowane pozostałości murów katedry preromańskiej i romańskiej a także relikty grobowców. Znajduje się tam również misa chrzcielnicy ż której jak sądzą historycy chrzest przyjął Mieszko I.
 
Poruszając kwestie religijne należy zauważyć, że w Poznaniu znajduje się również wiele zabytkowych kościołów, różnych wyznań. W mieście znajdują się zarówno parafia greckokatolicka, cerkiew Prawosławna, Kościół ewangelicko – augsburski, Kościół ewangelicko – metodystyczny, Kościół zielonoświątkowy a także Kościół Chrześcijan Baptystów oraz kościoły protestanckie. Poznań jest miastem wielu wspólnot religijnych.
 
Do zabytkowych kościołów, które powinno się odwiedzić będąc w Poznaniu centrum  można zaliczyć Kościół Najświętszego Zbawiciela przy ulicy Fredry, świątynia utrzymana w stylu neogotyckim, Kościół Świętego Wojciecha na Wzgórzu Świętego Wojciecha pochodzący z XV wieku, przy świątyni umiejscowiona jest drewniana dzwonnica będąca najstarszym drewnianym zabytkiem w mieści. W ścisłym centrum niedaleko Starego Rynku przy ulicy Szewskiej znajdziemy Kościół Najświętszego Serca Jezusowego i Matki Boskiej Pocieszenia jest to najstarszy kościół lewobrzeżnej części miasta. Kościół pw. Św. Małgorzaty Panny i Męczenniczki, świątynia zbudowana w XIII wieku w stylu gotyckim stojąca na Rynku Śródeckim, w prawobrzeżnej części Poznania. Kolejnym kościołem w centrum poznania wartym odwiedzenia jest świątynia stojąca przy ul. Święty Marcin i jest to Kościół pw. św. Marcina. U podnóża Góry Przemysła znajdującej się na Starym Mieście usytuowany jest Kościół św. Antoniego Padewskiego i klasztor franciszkanów konwentualnych. Kościół św. Antoniego jest trójnawową bazyliką wraz z bogato zdobionym wnętrzem.
 
Zamek Cesarski to następny zabytek na Poznań mapa, zlokalizowany przy ul. Święty Marcin. Zamek Cesarski jest dawnym gmachem rezydencji cesarza Niemiec i został wybudowany w latach 1904 - 1910. Zamek ten, jest najmłodszym zamkiem w Europie. Wzniesiony został w stylu neoromańskim na planie nieregularnego wieloboku. Budowa zamku w Poznaniu miała dowieść przynależności Wielkopolski do Rzeszy. Zamek podzielony jest na dwa skrzydła, w jednym dawniej były pomieszczenia mieszkalne a drugie skrzydło było reprezentacyjnym wraz z piękną Salą Tronową. Po wyswobodzeniu się Poznania spod panowania niemieckiego po Powstaniu Wielkopolskim, Zamek Cesarski został przejęty przez Skarb Państwa i na przestrzeni lat znajdowały się tam różne instytucje. Jednak w czasie II Wojny Światowej Zamek Cesarski wrócił pod panowanie Niemiec i był przygotowywany na siedzibę Adolfa Hitlera, wówczas znacząco zmieniono układ wnętrz wprowadzając „zimny” styl III Rzeszy. Po zakończeniu działań wojennych rozważano nawet zburzenie zamku, gdyż kojarzył się on z okresem okupacji. Jednak ostatecznie zamek pozostał i stał się Pałacem Kultury. Obecnie pełna nazwa to centrum Kultury „Zamek”. Dziś w Sali tronowej umiejscowiono kino pałacowe, w innych pomieszczeniach znajdują się galerie sztuki, Teatr Animacji a w piwnicach i podziemiach kluby muzyczne i puby. Co ciekawe Zamek Cesarski obejmuje 585 pomieszczeń.
 
Oprócz zabytków, którymi może się pochwalić Poznań, miasto jest także znanym ośrodkiem kulturalnym. Warte odwiedzenia są muzea zlokalizowane w mieście. Do najciekawszych należą Muzeum Narodowe w Poznaniu z oddziałami: Muzeum Etnograficznym, Muzeum Historii Miasta Poznania, Muzeum Instrumentów Muzycznych. Dla osób interesujących się militariami ciekawymi będą Wielkopolskie Muzeum Walk Niepodległościowych z oddziałami: Muzeum Armii Poznań, Muzeum Martyrologii Wielkopolan, Muzeum Poznańskiego Czerwca 1956, Muzeum Uzbrojenia. W Poznaniu znajdziemy także Muzeum Motoryzacji i Muzeum Bambrów Poznańskich. By poznać historię należy odwiedzić Makietę Dawnego Miasta Poznania w podziemiach kościoła franciszkanów na Górze Przemysła.    
 
Obecnie w Poznaniu znajdują się teatry: Teatr Wielki, Teatr Polski, Teatr Nowy, Teatr Muzyczny a z mniejszych Teatr Animacji Centrum Kultury Zamek czy Teatr Ósmego Dnia.
 
Do atrakcji kulturalnych Poznania należą cykliczne imprezy z pośród których można wymienić: Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Henryka Wieniawskiego, Malta Festival Poznań, Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych, Ale Kino Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza, Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej, Srebrna Pętelka,  Made In Chicago, Międzynarodowy Festiwal Filmów Animowanych Animator. Wymienione imprezy to tylko niektóre z wachlarza cyklicznych wydarzeń odbywających się w Poznaniu.
 
Kolejną atrakcją jest także Hala Widowiskowo – Sportowa Arena, położona w centrum malowniczo w parku. Mają miejsce tu imprezy estradowe – koncerty gwiazd, dyskoteki, pokazy, targi, festyny oraz imprezy sportowe. Wnętrze hali wyposażone jest w widownię z miejscami siedzącymi. Jako zaplecze hali znajdziemy bufet, kawiarnię, szatnie i garderoby. Organizowane są tutaj Mistrzostwa Świata w Kręglarstwie czy Mistrzostwa Europy w Taekwondo.  
 
Do atrakcji centrum Poznania  przyciągających turystów jest także powstały w 2003 roku Stary Browar uznany za najlepsze na świecie centrum handlowe. Stary Browar to Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu. Część handlowa Starego Browaru zawiera setki sklepów, restauracje i powierzchnie biurowe. W roku 2007 zostało otwarte drugie skrzydło centrum handlowego gdzie znajdują się kolejne sklepy i biura a także kino.
 
Natomiast dawnym centrum handlu były Domy Towarowe Alfa. Cały kompleks zawiera pięć 12 kondygnacyjnych wieżowców przy ul. Święty Marcin. Dawniej w latach 80. ubiegłego wieku znajdowały się tu sklepy oraz kawiarnie stanowiąc centrum handlu w Poznaniu. Obecne tu były niekończące się kolejki, gdyż do Alfy zjeżdżały się na zakupy osoby z pobliskich miejscowości. Dziś kompleks został zagospodarowany i znajdują się tu szkoły, instytucje miejskie a nawet hostel. Pomieszczenia najniżej położone przy ulicy zajmowane są przez filie banków.
Krótkie opowiadanie o centrum Poznania przedstawia najciekawsze miejsca w mieście i potwierdza, że Poznań centrum wart jest odwiedzenia a każdy hotel Poznan stoi otworem dla swoich gości.

Utworzono: niedziela, 13, luty 2011


wszystkie artykuly

Szanowny Gościu zarezerwuj pokój teraz i ciesz się pobytem w tym wyjątkowym miejscu!

Rezerwacja pokoi w poznańskim hotelu

Wygodna rezerwacja telefoniczna - +48 61 833 52 62