Data przyjazdu
Data wyjazdu
Twój adres email

-5% rabatu na nocleg naliczy się, gdy podasz swój adres email.

Rabat nie łączy się z innymi rabatami i promocjami.

 

Ciekawe miejsca

Hotel Włoski zaprasza do ciekawych miejsc w Poznaniu

ostrow tumski bazylika poznan hotel

OSTRÓW TUMSKI I BAZYLIKA PIOTRA I PAWŁA

 

Najstarsza Polska Katedra (od 968 roku), przypuszczalne miejsce Chrztu Polski i pierwotna lokalizacja osady Poznań. Malownicze tereny, piękna architektura i bogata historia czynią to miejsce najważniejszym zabytkiem do zobaczenia w Poznaniu. Zaraz obok znajduje się most łączący Ostrów z starą dzielnicą Śródka oraz Centrum ICHOT.

centrum ostrow tumski hotel poznan

BRAMA POZNANIA ICHOT (Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego)

 

Położona zaraz obok Ostrowa Tumskiego i połączona z nim kładką nad rzeką Cybiną Brama Poznania jest wstępem do zwiedzania samego Ostrowa. Wewnątrz znajduje się obszerne, interaktywne centrum historii całego Ostrowa Tumskiego, a na dachu budynku jest zlokalizowany taras widokowy. Sam budynek jest często nagradzany za swoją architekturę.

stary browar hotel poznan

GALERIA STARY BROWAR

 

Jedno z najładniejszych centrów handlowych na świecie, wielokrotnie odznaczane w międzynarodowych konkursach. Jednocześnie miejsce to jest czymś więcej niż tylko centrum handlowym – jest galerią sztuki, znajdują się tutaj przeróżne restaurację oraz nawet kluby muzyczne. Stary Browar przyciąga rzesze ludzi zarówno na zakupy do ciekawych sklepów jak i w celach towarzyskich czy kulturowych.

targi poznanskie hotel

MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE

 

Największy ośrodek targowy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Każdego roku odbywa się tu dużo imprez targowych i kulturowych. Co rocznie Targi Poznańskie przyciągają do siebie ponad 850 tysięcy uczestników. Najsłynniejsze Targi Poznańskie to Poznań Game Arena, Budma, Pyrkon, Gardenia, Meble Polska, Polagra oraz Poznań Motor Show.

hotel przy starym rynku w poznaniu

STARY RYNEK

 

Jeden z największych rynków w Europie, mieści się w historycznej dzielnicy Starego Miasta i jest centrum miasta od przeszło 750 lat. Na Starym Rynku mieści się mnóstwo restauracji i klubów, ratusz z słynnymi Koziołkami, które codziennie o 12:00 trykaja się rogami oraz wiele zabytków i atrakcji historycznych. Na Rynku odbywa się też wiele imprez oraz jarmarków, przy wizycie w Poznaniu jest to obowiązkowy punkt do odwiedzenia.

centrum avenida w poznaniu

CENTRUM HANDLOWE AVENIDA

 

Wcześniej zwane Poznań City Center, później zmieniło nazwę na Centrum Handlowe Avenida. Znajduje się w nim dworzec kolejowy PKP oraz dworzec autobusowy. Centrum znajduje się zaraz obok Międzynarodowych Targów Poznańskich.

centrum posnania w poznaniu

CENTRUM HANDLOWE POSNANIA

 

Największe centrum handlowe w Wielkopolsce, mieszczaće 220 sklepów, 40 kawiarni i restauracji oraz 40 sklepów średnio i wielkopowierzchniowych. Znajduje się zaraz za mostem Św. Jadwigi, tuż przy rondzie Rataje.

jezioro malta poznan hotel

JEZIORO MALTAŃSKIE

 

Jedna z najciekawszych atrakcji Poznania – sztuczny zbiornik położony bardzo blisko centrum miasta pomiędzy rondami Śródka i Rataje. Długi na około 2,2km, pozwalający na spacer w koło o długości 5,6 km. Jezioro gości wiele imprez takich jak Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie, Wioślarstwie, Kajak-Polo czy nawet Smoczych Łodzi oraz zawodów triathlonowych. W koło jezioro znajduje się mnóstwo atrakcji takich jak sztuczny stok narciarski Malta Ski, Nowe Zoo, Termy Maltańskie i wiele innych.

stadion inea hotel

STADION MIEJSKI W POZNANIU

 

Główna arena sportowa miasta Poznań, siedziba klubu Lech Poznań. Rozgrywały się na nim mecze Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Do połowy 2018 roku nazywany Inea Stadionem z uwagi na sponsora.

fara poznanska hotel w poblizu

FARA POZNAŃSKA

 

Pełna nazwa brzmi Bazylika kolegiacka Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa w Poznaniu. Jest to barokowy kościół farny i zarazem kolegiacki. Znajduje się zaraz przy Starym Rynku i jest jednym z najładniejszych Poznańskich kościołów, zdecydowanie warty odwiedzenia.

TERMY MALTAŃSKIE

 

Największy ośrodek sportowo-rekreacyjny w Polsce i drugi co do wielkości tego typu obiekt w Europie. Znajduje się nad Jeziorem Maltańskim, niedaleko Nowego Zoo. Znajdują się w nim baseny rekreacyjne oraz sportowe oraz strefa saun. Wiele zjeżdżalni i innych atrakcji pozwala na spędzenie wielu godzin na świetnej zabawie dla młodszych i starszych.

zoo poznań hotel w pobliżu

ZOO

 

W zasadzie Nowe Zoo w Poznaniu, jest drugim największym ogrodem zoologicznym w Polsce. Piękne miejsce warte odwiedzenia, szczególnie jeśli ma się więcej czasu, można bardzo długo po nim spacerować i oglądać najróżniejsze zwierzeta, które często znajdują się na otwartych wybiegach.

cytadela park poznan hotel

PARK CYTADELA

 

Największy park w Poznaniu o powierzchni około 100 ha, uznany przez Prezydenta RP jako pomnik historii. Sceniczne miejsce, w którym mieści się wiele pomników i instalacji artystycznych oraz obiektów historycznych. Jednym z ciekawszych jest Pomnik Bohaterów, na szczycie którego znajdowała się czerwona gwiazda, którą poznańscy strażacy usunęli samowolnie w 1990 roku. Znajduje się tutaj Muzeum Uzbrojenia i Muzeum Armii Poznań.

palmiarnia poznanska

PALMIARNIA POZNAŃSKA

 

Znajdująca się przy parku Wilsona zajmuje przestrzeń 4600m2, na której prezentowanych jest około 1100 gatunków roślin. Jest największą palmiarnią w Polsce i jedną z największych w Europie. Poza bogatą kolekcją roślin znajdują się tutaj również akwaria z rybami, klatki z ptakami oraz biegające wolno kury.

PARK SOŁACKI

 

Jeden z najbardziej malowniczych parków w poznaniu, położony w willowej dzielnicy Sołacz. Warty odwiedzenia dla swoich ścieżek biegnących wzdłuż zjawiskowych stawów.

TOR POZNAŃ

 

Wyścigowy tor samochodowy i motocyklowy położony zaraz za lotniskiem Ławica. Tor zbudowany w latach 70 jest aktualnie jednym z najlepszych tego typu obiektów w Polsce. Główna nikta toru ma długość 4038m, a tor kartingowy ma 1480m.

BULWARY WARTY

 

Zielone tereny nad rzeką Wartą, nad którymi jak tylko jest ładna pogoda zbiera się spora ilość poznaniaków, aby w miłej atmosferze grillować i bawić się nad Wartą.

łęgi dębińskie w poznaniu

ŁĘGI DĘBIŃSKIE

 

Malownicze tereny zielone znajdujące się zaraz obok Hotelu Włoskiego, w skład których wchodzi międzyinnymi Park Jana Pawła II, lodowisko Chwiałka, pływalnia, kino i inne ciekawe obiekty kulturowe i wypoczynkowe.