Data przyjazdu
Data wyjazdu
Twój adres email

-5% rabatu na nocleg naliczy się, gdy podasz swój adres email.

Rabat nie łączy się z innymi rabatami i promocjami.

 

Ciekawe miejsca

Hotel Włoski zaprasza do ciekawych miejsc w Poznaniu

OSTRÓW TUMSKI I BAZYLIKA PIOTRA I PAWŁA

 

Najstarsza Polska Katedra (od 968 roku), przypuszczalne miejsce Chrztu Polski i pierwotna lokalizacja osady Poznań. Malownicze tereny, piękna architektura i bogata historia czynią to miejsce najważniejszym zabytkiem do zobaczenia w Poznaniu. Zaraz obok znajduje się most łączący Ostrów z starą dzielnicą Śródka oraz Centrum ICHOT.

BRAMA POZNANIA ICHOT (Interaktywne Centrum Historii Ostrowa Tumskiego)

 

Położona zaraz obok Ostrowa Tumskiego i połączona z nim kładką nad rzeką Cybiną Brama Poznania jest wstępem do zwiedzania samego Ostrowa. Wewnątrz znajduje się obszerne, interaktywne centrum historii całego Ostrowa Tumskiego, a na dachu budynku jest zlokalizowany taras widokowy. Sam budynek jest często nagradzany za swoją architekturę.

GALERIA STARY BROWAR

 

Jedno z najładniejszych centrów handlowych na świecie, wielokrotnie odznaczane w międzynarodowych konkursach. Jednocześnie miejsce to jest czymś więcej niż tylko centrum handlowym – jest galerią sztuki, znajdują się tutaj przeróżne restaurację oraz nawet kluby muzyczne. Stary Browar przyciąga rzesze ludzi zarówno na zakupy do ciekawych sklepów jak i w celach towarzyskich czy kulturowych.

MIĘDZYNARODOWE TARGI POZNAŃSKIE

 

Największy ośrodek targowy w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Każdego roku odbywa się tu dużo imprez targowych i kulturowych. Co rocznie Targi Poznańskie przyciągają do siebie ponad 850 tysięcy uczestników. Najsłynniejsze Targi Poznańskie to Poznań Game Arena, Budma, Pyrkon, Gardenia, Meble Polska, Polagra oraz Poznań Motor Show.

STARY RYNEK

 

Jeden z największych rynków w Europie, mieści się w historycznej dzielnicy Starego Miasta i jest centrum miasta od przeszło 750 lat. Na Starym Rynku mieści się mnóstwo restauracji i klubów, ratusz z słynnymi Koziołkami, które codziennie o 12:00 trykaja się rogami oraz wiele zabytków i atrakcji historycznych. Na Rynku odbywa się też wiele imprez oraz jarmarków, przy wizycie w Poznaniu jest to obowiązkowy punkt do odwiedzenia.

CENTRUM HANDLOWE AVENIDA

 

Wcześniej zwane Poznań City Center, później zmieniło nazwę na Centrum Handlowe Avenida. Znajduje się w nim dworzec kolejowy PKP oraz dworzec autobusowy. Centrum znajduje się zaraz obok Międzynarodowych Targów Poznańskich.

CENTRUM HANDLOWE POSNANIA

 

Największe centrum handlowe w Wielkopolsce, mieszczaće 220 sklepów, 40 kawiarni i restauracji oraz 40 sklepów średnio i wielkopowierzchniowych. Znajduje się zaraz za mostem Św. Jadwigi, tuż przy rondzie Rataje.

JEZIORO MALTAŃSKIE

 

Jedna z najciekawszych atrakcji Poznania – sztuczny zbiornik położony bardzo blisko centrum miasta pomiędzy rondami Śródka i Rataje. Długi na około 2,2km, pozwalający na spacer w koło o długości 5,6 km. Jezioro gości wiele imprez takich jak Mistrzostwa Świata w Kajakarstwie, Wioślarstwie, Kajak-Polo czy nawet Smoczych Łodzi oraz zawodów triathlonowych. W koło jezioro znajduje się mnóstwo atrakcji takich jak sztuczny stok narciarski Malta Ski, Nowe Zoo, Termy Maltańskie i wiele innych.

STADION MIEJSKI W POZNANIU

 

Główna arena sportowa miasta Poznań, siedziba klubu Lech Poznań. Rozgrywały się na nim mecze Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Do połowy 2018 roku nazywany Inea Stadionem z uwagi na sponsora.

FARA POZNAŃSKA

 

Pełna nazwa brzmi Bazylika kolegiacka Matki Bożej Nieustającej Pomocy, św. Marii Magdaleny i św. Stanisława Biskupa w Poznaniu. Jest to barokowy kościół farny i zarazem kolegiacki. Znajduje się zaraz przy Starym Rynku i jest jednym z najładniejszych Poznańskich kościołów, zdecydowanie warty odwiedzenia.

TERMY MALTAŃSKIE

 

Największy ośrodek sportowo-rekreacyjny w Polsce i drugi co do wielkości tego typu obiekt w Europie. Znajduje się nad Jeziorem Maltańskim, niedaleko Nowego Zoo. Znajdują się w nim baseny rekreacyjne oraz sportowe oraz strefa saun. Wiele zjeżdżalni i innych atrakcji pozwala na spędzenie wielu godzin na świetnej zabawie dla młodszych i starszych.

ZOO

 

W zasadzie Nowe Zoo w Poznaniu, jest drugim największym ogrodem zoologicznym w Polsce. Piękne miejsce warte odwiedzenia, szczególnie jeśli ma się więcej czasu, można bardzo długo po nim spacerować i oglądać najróżniejsze zwierzeta, które często znajdują się na otwartych wybiegach.

PARK CYTADELA

 

Największy park w Poznaniu o powierzchni około 100 ha, uznany przez Prezydenta RP jako pomnik historii. Sceniczne miejsce, w którym mieści się wiele pomników i instalacji artystycznych oraz obiektów historycznych. Jednym z ciekawszych jest Pomnik Bohaterów, na szczycie którego znajdowała się czerwona gwiazda, którą poznańscy strażacy usunęli samowolnie w 1990 roku. Znajduje się tutaj Muzeum Uzbrojenia i Muzeum Armii Poznań.

PALMIARNIA POZNAŃSKA

 

Znajdująca się przy parku Wilsona zajmuje przestrzeń 4600m2, na której prezentowanych jest około 1100 gatunków roślin. Jest największą palmiarnią w Polsce i jedną z największych w Europie. Poza bogatą kolekcją roślin znajdują się tutaj również akwaria z rybami, klatki z ptakami oraz biegające wolno kury.

PARK SOŁACKI

 

Jeden z najbardziej malowniczych parków w poznaniu, położony w willowej dzielnicy Sołacz. Warty odwiedzenia dla swoich ścieżek biegnących wzdłuż zjawiskowych stawów.

TOR POZNAŃ

 

Wyścigowy tor samochodowy i motocyklowy położony zaraz za lotniskiem Ławica. Tor zbudowany w latach 70 jest aktualnie jednym z najlepszych tego typu obiektów w Polsce. Główna nikta toru ma długość 4038m, a tor kartingowy ma 1480m.

BULWARY WARTY

 

Zielone tereny nad rzeką Wartą, nad którymi jak tylko jest ładna pogoda zbiera się spora ilość poznaniaków, aby w miłej atmosferze grillować i bawić się nad Wartą.

ŁĘGI DĘBIŃSKIE

 

Malownicze tereny zielone znajdujące się zaraz obok Hotelu Włoskiego, w skład których wchodzi międzyinnymi Park Jana Pawła II, lodowisko Chwiałka, pływalnia, kino i inne ciekawe obiekty kulturowe i wypoczynkowe.