Data przyjazdu
Data wyjazdu
Twój adres email

-5% rabatu na nocleg naliczy się, gdy podasz swój adres email.

Rabat nie łączy się z innymi rabatami i promocjami.

 

Hotel Poznań obok Parku Drwęskich Poznań

Park Izabeli i Jarogniewa Drwęskich w Poznaniu

 

Park Izabeli i Jarogniewa Drwęskich to zabytkowy, piękny park znajdujący się w centrum Poznania przy zbiegu ulic Królowej Jadwigi, Górnej Wildy, Niedziałkowskiego, Topolowej oraz Wierzbięcic. Park ten znajduje się w sąsiedztwie Hotelu Włoskiego Poznań ok. 2 minuty spacerem lub 1 minutę drogi rowerem.

 

Zabytkowy Park dawniej nazywany Parkiem Lubuskim ma powierzchnię ok. 4,5 ha. W czasach wojny składał się z części parkowej, która dawniej stanowiła część cmentarza. Park pierwotnie składał się z jednej alei z dębów szypułkowych otoczonej licznymi dzikimi krzewami i drzewami. Obecnie na jego terenie znajduję się mała architektura stanowią charakterystyczny element architektury parków lat 50. XX w., w tym również trejaże. Cechą charakterystyczną tego miejsca jest skarpa znajdująca się od strony ul. Królowej Jadwigi. Niedawno zrewitalizowany park jest wspaniałym miejscem na spacery przepełniony zielenią i pięknymi alejkami, w tym także ławkami idealny do wypoczynku podczas spaceru z rodziną lub ulubionym zwierzakiem. Co ciekawe w parku znajdują się skrzynki lęgowe dla ptaków, nietoperzy i szerszeni oraz hotele dla owadów dające schronienie dla wielu zwierzakom.

 

Hotel Włoski Poznań to idealne miejsce dla osób odwiedzających Poznań w celach zarówno rekreacyjnych jak i służbowych, które podróżują wraz ze swoimi pupilami. Specjalna oferta pozwala, aby goście mogli odwiedzić Hotel Włoski z psem lub kotem, a pobliskie parki w tym także Park Drwęskich sprawią, że każdy spacer będzie przyjemnym elementem pobytu w Poznaniu.