Data przyjazdu
Data wyjazdu
Twój adres email

-5% rabatu na nocleg naliczy się, gdy podasz swój adres email.

Rabat nie łączy się z innymi rabatami i promocjami.

 

Hotel Poznań Stary Browar

Stary Browar Poznań

Stary Browar Poznań to jedno z najpiękniejszych centrów handlowych w Poznaniu, również w Europie i na świecie. Jest 3 minuty spacerem od Hotelu Poznań Włoski  i ok. 1 minutę drogi samochodem. Droga z Hotelu Poznań Włoski dla osób wybierających spacer prowadzi przez kameralny i urokliwy park tj. Skwer Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata, tuż obok przystanku tramwajowego Półwiejska, które są częścią centrum Poznania.

 

Stary Browar Poznań to centrum Sztuki,  Handlu i Biznesu. Stary Browar powstał pod koniec XIX w. i nazywał się  Browar Huggera. Hugger był znanym piwowarem z Wirtembergii. Miejsce to przez wiele lat było jednym z zasadniczych punktów rewolucji przemysłowej na mapie Poznania będące nie tylko miejscem pracy, ale również na jego terenie były wyodrębnione mieszkania dla pracowników, stajnie dla koni oraz magazyny na wyprodukowane towary. Od 2003 r. jego przeznaczenie zostało zmienione, lecz nieustannie jest to jedno z najbardziej charakterystycznych i wyróżniających się miejsc w Poznaniu. Początkowo w opustoszałych budynkach zaczęto organizować spektakle teatralne oraz koncerty, a dopiero później browar został kupiony, odrestaurowany i powiększony o kolejne części. Budynek, obecnie kompleks składa się z kilku budynków ze sobą połączonych, których otoczeniem jest przepiękny Park im. Jana Henryka Dąbrowskiego. Stary Browar jest prowadzony zgodnie z zasadą ,,50:50” co oznacza, że 50% przedsięwzięcia jest poświęcone sztuce, a pozostałe 50% skupia się na biznesie. Pełna nazwa tego miejsca to Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar. Aktualnie na terenie Browaru znajdują się liczne i luksusowe sklepy, restauracje, kino, kluby, biura, a także wielopoziomowy parking dla gości odwiedzających centrum.

 

Hotel Poznań Włoski znajduje się blisko Poznańskiego Starego Browaru. Zawsze pomocna obsługa recepcji z chęcią wskaże Państwu drogę do kultowych miejsc znajdujących się w okolicy hotelu, Stary Browar widać już od samego wejścia do hotelu. Personel hotelu Włoskiego może również udostępnić mapę Poznania dedykowaną turystom na której są zaznaczone najważniejsze atrakcje Poznania.  Ponadto, dogodna lokalizacja i duży parking hotelowy umożliwią Państwu pozostawienie samochodu na dziedzińcu hotelu,  z którego spacerem można odwiedzać najważniejsze punkty miasta, wszystko jest w zasięgu ręki.