Data przyjazdu
Data wyjazdu
Twój adres email

-5% rabatu na nocleg naliczy się, gdy podasz swój adres email.

Rabat nie łączy się z innymi rabatami i promocjami.

 

Hotel Poznań Włoski obok Parku Dąbrowskiego

Park im. Jana Henryka Dąbrowskiego w Poznaniu

 

Park Dąbrowskiego w Poznaniu to jeden z najczęściej odwiedzanych przez poznaniaków, ale również turystów poznańskich parków. Jest to miejsce oddalone ok. 4 minuty spacerem od Hotelu Włoskiego oraz ok. 2 minuty samochodem. Alternatywą może być także wycieczka rowerowa, która może zająć ok. 2 minuty drogi, której początek będzie na hotelowym dziedzińcu.

 

Park znajduję się w centrum Poznania. Można do niego wejść od strony ulicy Półwiejskiej, Ratajczaka oraz Ogrodowej, a jego powierzchnia to ok. 4 ha. Park ten istnieje przynajmniej od XIX w. dawniej nazywany był Parkiem Wyzwolenia, a potocznie nazywany jest obecnie Kulczykparkiem. Znajduję się w otoczeniu Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar Poznań. Na jego terenie odbywają się liczne wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. Szczególnie latem na terenie parku wiele się dzieję – działają restauracje, odbywają się koncerty, warsztaty, a także działa kino plenerowe. Jest to miejsce, które warto odwiedzić zarówno z uwagi na przepiękne otoczenie jak i ciekawy program organizowanych na jego terenie wydarzeń.

 

Hotel Włoski Poznań to miejsce znajdujące się w ścisłym centrum Poznania w pobliżu Parku Dąbrowskiego. W hotelowym lobby czynnym całodobowo możecie Państwo wziąć łyka kawy lub herbaty na start przed wejściem w dni pełnych ciekawych warsztatów lub koncertów, które odbywają się w pobliskich parkach, a także skorzystać z rowerów, żeby sprawnie udać się w wybrane przez Państwa miejsca.