Data przyjazdu
Data wyjazdu
Twój adres email

-5% rabatu na nocleg naliczy się, gdy podasz swój adres email.

Rabat nie łączy się z innymi rabatami i promocjami.

 

Kino Teatr Apollo Poznań Ratajczaka 18 

Kino  Teatr Apollo Poznań Ratajczaka 18

 

Kino Teatr Apollo Poznań to legendarny obiekt znajdujący się w samym centrum Poznania przy ul. Ratajczaka 18. Jest to miejsce znajdujące się w pobliżu Hotelu Włoskiego Poznań. Droga z Hotelu do Kina prowadzi przez deptak znajdujący się przy ul. Półwiejskiej i zajmuje ok. 7 min. drogi rowerem lub 10 min. drogi spacerem. Do kina można dotrzeć samochodem, a droga zajmuje ok. 5 min. Dobrą alternatywą jest także skorzystanie z komunikacji miejskiej i podjechanie jednego przystanku tramwajem.

Kino Teatr Apollo Poznań to historyczne miejsce na kulturalnej mapie miasta. Piękny budynek w stylu Art Deco powstał w XIX w., dawniej pełnił funkcję ogródka rozrywki przy sali przeznaczonej do zgromadzeń. Z czasem obiekt był rozbudowywany, jednakże przez te wszystkie lata bez wątpienia był stolicą wydarzeń kulturalnych ważnych nie tylko dla miasta Poznania, ale również dla całego kraju. Obecnie w budynku znajduję się przede wszystkim kino i teatr, w którym organizowane są niezwykłe i niepowtarzalne seanse filmowe, wyświetlane w niezwykle klimatycznej sali. Co więcej, w murach Apollo organizowane są liczne spektakle teatralne wystawiane przez najlepszych polskich artystów, w niepowtarzalnych i ponadczasowych aranżacjach. Na co dzień budynek jest często wykorzystywany do organizacji wydarzeń kulturalnych, biznesowych oraz uroczystości prywatnych. W Kinie znajduję się klimatyczna kawiarnia, która jest nieocenioną alternatywą do spokojnego spędzania czasu przed lub po odbywających się wydarzeniach. Budynek otoczony jest kameralnym dziedzińcem, który także jest niezwykłym punktem na mapie Poznania, który warto odwiedzić.

 

Hotel Włoski Poznań to hotel znajdujący się nieopodal historycznego Kina Teatru Apollo Poznań. Zawsze pomocna recepcja, która jest do dyspozycji każdego z gości przez 24 h pomoże w dostosowaniu pobytu w Hotelu do innych planów związanych z uczestnictwem w spektaklach, seansach, czy innych wydarzeniach organizowanych w pobliskim Apollo. Lokalizacja w ścisłym centrum sprawia, że wszystkie atrakcje Poznania są w zasięgu ręki. Serdecznie zapraszamy.