Data przyjazdu
Data wyjazdu
Twój adres email

-5% rabatu na nocleg naliczy się, gdy podasz swój adres email.

Rabat nie łączy się z innymi rabatami i promocjami.

 

Lodowisko Chwiałka Poznań

Lodowisko Chwiałka Poznań

 

Lodowisko Chwiałka im. Witalisa Ludwiczaka to lodowisko znajdujące w dzielnicy Poznania nazywanej Wildą, na terenie tzw. Łęg Dębińskich. Jest to miejsce oddalane ok. 2 minuty spacerem od Hotelu Włoskiego i ok. 1 minutę drogi autem. Lodowisko znajduję się w sąsiedztwie ul. Dolna Wilda, przy której znajduję się Hotel Włoski Poznań.

 

Lodowisko zwane potocznie Chwiałką to obiekt należący do POSiR-u tzn. Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Jest położone w przy ul. Ojca Mariana Żelazka 1. Jest to pierwsze od lat pełnowymiarowe lodowisko, które działa przez cały rok, a nie wyłącznie w okresie zimowym. Obiekt jest miejscem rekreacyjnym, ale również jest wykorzystywany do profesjonalnych rozgrywek. Zadaszony obiekt jest miejscem całorocznych treningów Poznańskiego Towarzystwa Hokejowego oraz gości zawodników i łyżwiarzy z całej Polski. Co więcej, spełnia wymogi homologacyjne wyznaczone przez Polski Związek Hokeja, a prócz powierzchni lodowiska na terenie obiektu znajdują trybuny dla kibiców, boksy dla drużyn, nowoczesne bandy, a także wypożyczalnia łyżew, szatnię oraz barek. Na terenie obiektu prócz treningów i meczów hokeja odbywają się kursy i treningi jazdy na łyżwach prowadzone przez profesjonalnych trenerów. Przy lodowisku znajduję się parking.

 

Hotel Włoski Poznań to miejsce dla wszystkich miłośników Sportu. Dogodna lokalizacja ułatwi sprawne przemieszczanie między treningami oraz meczami, a duży parking znajdujący się na dziedzińcu hotelu Włoskiego ułatwi parkowanie samochodów osobowych, busów i autokarów.