Data przyjazdu
Data wyjazdu
Twój adres email

-5% rabatu na nocleg naliczy się, gdy podasz swój adres email.

Rabat nie łączy się z innymi rabatami i promocjami.

 

Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu

Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu

 

Sąd Rejonowy Poznań – Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu to jeden z sądów rejonowych, znajdujący się w samym centrum Poznania. Sąd mieści się ok. 12 minut spacerem od Hotelu Włoskiego Poznań i ok. 6 min samochodem. Budynek znajduje się w Centrum Poznania przy alei Karola Marcinkowskiego 32, która jest ulicą sąsiadującą z zabytkowym Poznańskim Rynkiem oraz Placem Wolności.

 

Sprawy rozpatrywane przez Sąd Rejonowy Poznań obejmują swoją właściwością sprawy dla mieszkańców dzielnicy Nowe Miasto i Wilda. Dawniej znajdował się tam Poznański Sąd Okręgowy i nadal część spraw Sądu Okręgowego jest rozpatrywana przy al. Marcinkowskiego. Obecnie Sąd ten rozpoznaje sprawy z zakresu prawa cywilnego, karnego i rodzinnego. Właściwością obejmuje także Wydziały Krajowego Rejestru Sądowego oraz Rejestru Zastawów, jednakże te wydziały zostały przeniesione do budynku znajdującego się na obrzeżach miasta. Sam budynek znajduję się obok komisariatu policji. Okazały budynek przykuwa uwagą szczególnie ze względu na klasyczny dziedziniec znajdującym się przed wejściem całość zaprojektował  Stanisław Pogórski. Znajduję się w nim także jedna z pierwszych profesjonalnych sal sądowych ze specjalnymi zabezpieczeniami takimi jak szyby kuloodporne, a także specjalne odizolowane pomieszczenie dla groźnych przestępców.

 

Hotel Włoski Poznań to idealne miejsce dla osób biorących udział w sporach sądowych, dla świadków oraz pełnomocników procesowych odwiedzających Poznań w celach zawodowych. Komfortowe pokoje i najlepsze śniadania w Poznaniu, umożliwią Państwu wypoczynek i regenerację przed wejściem w dzień ,,na pełnych obrotach”.