Data przyjazdu
Data wyjazdu
Twój adres email

-5% rabatu na nocleg naliczy się, gdy podasz swój adres email.

Rabat nie łączy się z innymi rabatami i promocjami.

 

Szpitala Ortopedyczny Degi Poznań 28 Czerwca 1956r. 135/147

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im. W. Degi Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu

 

Szpital Ortopedyczno-rehabilitacyjny im. W. Degi to jedena z największych poznańskich placówek szpitalnych. Znajduję się na Poznańskiej Wildzie przy ul. 28 czerwca 1956 r. nr 135/147, czyli zaledwie 3 minuty drogi autem od Hotelu Włoskiego Poznań lub 10 minut drogi spacerem. Do ww. miejsca można także sprawnie dojechać komunikacją miejską której przystanki są przy hotelu Włoskim.

 

Zespół szpitalny dawniej nazywany Collegium Marcinkowskiego lub Zakładem Sacre-Coeur. Budynek powstał już w 1871 r. Pierwotnie został wzniesiony w innym celu, dopiero z czasem został przekształcony w szpital. Obecnie pracuje w nim wykwalifikowany personel, który prężnie działa poprzez pracę licznych oddziałów: Septyczno-Ortopedycznego, Urazowo-Ortopedycznego, Ortopedii Onkologicznej i Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii Kręgosłupa, Urazowo-Ortopedycznego dziecięcego, Traumatologii, Ortopedii i Chirurgii ręki dla dzieci i dorosłych, Rehabilitacji Ogólnoustrojowej, Rehabilitacji Neurologicznej, Dziennego pobytu-rehabilitacyjnego, Reumatologicznego, Oddziału Domki Szwedzkiego Reumatologiczno-Rehabilitacyjnego, a także Intensywnej Opieki Medycznej i Pooperacyjnej Ortopedycznej. W szpitalu znajdują się poradnie specjalistyczne, bloki operacyjne, laboratorium, centrum sterylizatorni, a nawet pływalnia. Szpital posiada wyposażone na najwyższym europejskim oraz światowym poziomie. Prowadzi badania kliniczne, a także bierze udział w licznych projektach dzięki, którym pacjenci mają zapewnioną wyjątkową opiekę, a pracownicy mogą stale podnosić swoje kwalifikacje zawodowe.

 

Szpital Degi Poznań znajduję się w pobliżu Hotelu Włoskiego Poznań. Jest to miejsce dla pacjentów szpitala odwiedzających Poznań, a także dla rodzin pacjentów przyjętych na oddziały szpitalne. Duży parking hotelowy ułatwi sprawne przemieszczanie się, co więcej w hotelu znajduję się winda, a także wydzielona toaleta dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Hotel Włoski Poznań to doskonałe miejsce dla pacjentów dochodzących Szpitala Degi w Poznaniu. W recepcji hotelu można zamówić taksówkę, którą szybko dojedzie się do Szpitala Degi.